Karatisti „Šampiona“ iz Banje Koviljače, uspešni na Državnom prvenstvu u Preljinama

U subotu i nedelju, u Preljinama kod Čačka održano je Državno prvenstvo u karateu, za kadete, juniore i mlađe seniore. Za KK „Šampioni“ iz Banje Koviljače nastupilo je četiri takmičara, koji su poneli dve srebrne i jednu bronzanu medalju.

U konkurenciji juniorki, do 48kg, Valentina Vukašinović osvojila je drugo mesto.

Brankica Negovanović, koja se nedavno vratila sa Svetskog prvenstva u Budimpešti, gde je osvojila deveto mesto, na Državnom prvenstvu nastupala je u konkurenciji mlađih seniorki U21, do 55kg, i osvojila drugo mesto.

Milan Negovanović imao je pet mečeva (4 pobede i 1 poraz) u okviru izrazito teške kategorije gde je učestvovalo 22 takmičara. U konkurenciji do 52kg osvojio je treće mesto.

Četvrti takmičar Marko Vukašinović, ovoga puta ostao je bez medalje.