Džiu – džicu sve popularniji među Lozničanima

Loznički džiu – džicu klub ostvario zapažene rezultate na Međunarodnom turniru na Palama.

Sportska dvorana „Peki“ na Palama, 3. juna ove godine, bila je domaćin, petog po redu, Međunarodnog turnira u džiu – džicu „Trofej Jahorine Pale Open 2023“, u organizaciji džiu – džicu kluba Jahorina sa Pala.

Da je ovaj sport sve omiljeniji među mladima ukazuje učešće 18 klubova sa 405 takmičara iz pet država.

Džiu – džicu klub Loznica, koji je nedavno bio domaćin, takođe, sjajnog Međunarodnog turnira, zauzeo je treće mesto u generalnom plasmanu klubova. Takmičari iz Loznice osvojili su 19 zlatnih, 13 srebrnih i 15 bronzanih medalja. Mladi takmičar Jovan Cvetanović, koji se bavi ovim sportom deset godina, osvojio je tri zlatne medalje u svojoj, kao i u dve starije uzrasne kategorije. Zbog izuzetnog uspeha odlikovan je priznanjem za najboljeg takmičara turnira u borbama, u kategoriji do 18 godina.

Odlični rezultati lozničkog kluba, svakog učesnika pojedinačno, kao i predan rad trenera kluba, Aleksandra Tomića, ponos su svih nas. Zdrav duh u zdravom telu uvek pobeđuje – poručuju iz lozničkog džiu – džicu kluba.