Najbolji plasman u istoriji MRK Loznica

Prvu polufinalnu utakmicu plej – ofa Super B lige odigrali su rukometaši Goč Merkura i Loznice u Vrnjačkoj Banji, a uz dosta muka je domaći sastav slavio pobedu sa 25:23 (13:10) i tako poveo 1:0 u seriji. Domaći rukometaši su dobro otvorili utakmicu i poveli sa 2:0 a potom i 5:3.

Brzo su igrači Milana Nedeljkovića zaigrali bolje i izjednačili na 5:5. U 14. minutu su poveli 5:6 ali to je bilo kratkog daha jer se domaći sastav brzo vratio na staro i u 25. minutu vodi 11:8. Pametno su čuvali prednost i na odmor se ide sa 13:10. Činilo se da je sve gotovo u 42. minutu kada je Goč Merkur poveo sa 19:14. Publika je utihnula a gosti su pojačali ritam i smanjili u 48. minutu na -1 (20:19).

U narednom periodu se igralo gol za gol a više snage na kraju imaju domaći koji slave pobedu 25:23. Kod gostiju je Aleksa Radičević postigao 7 golova dok je Goč Merkur do prve pobede u seriji vodio Aleksa Maksić sa 8 golova. Za igrača utakmice je zasluženo proglašen Darko Dimitrijević koji je imao 14 odbrana.

Loznica i Goč Merkur će svoju drugu utakmicu odigrati u nedelju od 18 časova u Lagatoru.

Izvor: sbrl.rs