Novi uspesi mladih karatista

U Čačku je proteklog vikenda održano karate prvenstvo Uže Srbije za poletarce, pionire i nade u katama i borbama, pojedinačno i ekipno, u kom je učešće je uzelo 600 takmičara iz 50 klubova regiona Uže Srbije.

Iz karate kluba Šampioni sa Drine Mali Zvornik nastupio je Bogdan Negovanović, koji je u izuzetnoj jakoj konkurenciji osvojio 3. mesto u katama – pioniri apsolutni nivo.

Iz karate kluba Šampioni nastupila su 2 takmicara u borbama, i uspeli su da se domognu finala.

Milan Negovanović muške nade -40kg drugo mesto i Tijana Mijajlović pionirke -36kg drugo mesto.

Bogdan, Milan i Tijana kvalifikovali su se za prvenstvo Srbije koje se odrzava narednog vikenda u Smederevu.

Karate klub Gučevo je u Čačku nastupio sa 3 takmičarke koje su osvojile 8 medalja.

Najuspešnija je bila Nikolina Maksimović sa osvojene 4 medalje, od čega su 2 zlatne,

1 srebrna i 1 bronzana. Tamara Lazarević osvojila je srebro i bronzu, dok je Sanja Stevanović osvojila dve bronzane medalje. Ove tri takmičarke su u ekipnoj konkurenciji takođe osvojile bronzu.

Uspešan na ovom takmičenju bio je i član Karate kluba Loznica, Mihailo Tomić, koji je u kategoriji poletaraca osvojio treće mesto.