Loznica podstiče inovativnost mladih

Grad Loznica i Savez pronalazača Srbije organizovali su takmičenje za učenike osmih razreda osnovnih škola i prvih razreda srednjih škola u izradi biznis planova za tehnološke inovacije.

Učestvovalo je 18 ekipa iz lozničkih škola, svaki tim je sastavljen od 4 do 5 članova koji su izradili biznis planove uz pomoć mentora.

U ime gradonačelnika učenike je pozdravio pomoćnik gradonačelnika Ljubinko Đokić, koji je istakao da naš grad podržava dualno obrazovanje i inovativnost mladih.

„Znanje je jedina vrednost koju im niko ne može oduzeti i kapital koji samo oni mogu posedovati. Snaga jednog grada i zajednice počiva na tome koliko imamo obrazovanih ljudi i kakav je kvalitet njihovog znanja. Naš grad je u programu  Loznica najboljima i imamo Tim za budućnost Loznice. Svi ovi učenici na budućim takmičenjima promovisaće kako svoju školu tako i svoj  grad. Sve lokalne samouprave treba da ulažu u mlade koji su vredni i koji su ono najbolje što Srbija ima “ – rekao je Đokić.